Hakkımızda

Ekol Et

HAKKIMIZDA

Ekol Et, Haziran 2006'dan itibaren son sistem teknolojiyle donatılmış, Avcılar'da ki 6000 metrekarelik yeni ve modern binasında ISO standartlarına uygun olarak üretimine devam ediyor.

Tesiste hava hijyeni modern bir sistem ile sağlanıyor. Önce 40.000 metreküp hava emilerek dışarı atılıyor. Sonra 75.000 metreküp hava EU3 - EU7 ve hepa filtrelerinden geçirilerek tekrar içeri veriliyor. Su hijyeni ise kum, karbon, mikro filtre, tersosmoz ve UBV filtre sistemiyle sağlanıyor.

Ekol Et tesislerinde personel hijyeni için sürekli uygulamalı eğitimler veriliyor. Personel, hijyen kontrol makinesinden geçerken hijyen açısından düzgün değilse, makine personelin geçmesine izin vermiyor.

Tesiste işyeri hijyeni ve alet malzeme hijyeni son sistem yöntemlerle sağlanıyor. Örneğin; epoksi zemin, pvc kaplama panellerden oluşan tesis ile burada kullanılan aletlerin temizlik ve dezenfeksiyonu köpüklü yıkama sistemiyle yapılıyor.

Mal kabul bölümünde kontrolü yapılmış ve standartlara uygun frigorifik araçlar ile gelmiş karkas etler, veteriner hekimlerin kontrolünden geçtikten sonra mevcut et kabul şartnamelerine uygun olarak tesise alınıyor. Monoray kantarlarda el değmeden tartıldıktan sonra soğuk hava depolarına aktarılıyor.

Üretim öncesi ve sonrası tüm tetkikler, laboratuardaki her biri konusunda uzmanlaşmış veteriner hekimler tarafından yapılıyor. Tetkiklerde fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik analizler ile etlerin gıda güvenliğine uygunluğu inceleniyor.

Üretim bölümünde, konusunda tecrübeli ve eğitilmiş kasaplar görev yapıyor. Soğuk hava depolarından gelen karkas halindeki etler parçalama hattında bant usulüyle istenilen ürünlere dönüştürülüyor. Burada büyükbaş ve küçükbaş karkas etler önce kaba parçalamaya tabi tutuluyor ve yağ, kemik, kuyruk, sinir ve zarlarından ayıklanıyor. Sonra detay parçalamaya tabi tutularak taze et preperatları ve kıymalık ürünlere dönüşüyor.

Şoklama ünitesinde ürünler -45 derecede şoklanarak donduruluyor ve -18 derecede donmuş muhafazaya alınıyor.

İşlenen taze ürünlerin bir kısmı otomatik makinelerde vakum ve map ambalajlara alınıyor. Daha sonra bilgisayar kontrollü terazilerde etiketlenip sevkiyata hazır hale getiriliyor.

Ürün taşımada kullanılan frigorifik araçlar veteriner kontrolünde dezenfekte edilip sevkiyata hazır hale getiriliyor. Ürünler veteriner hekim kontrolünden geçtikten sonra frigorifik araçlara sevk ediliyor. Soğuk zincirin kırılmaması için iç soğukluklar dataloger ile takip ediliyor.

Firmamızın kalite hedeflerinin başında müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmak geliyor. Bu nedenle firmada Avrupa Birliği'nin çiftlikten sofraya-çatala gıda güvenliği politikası doğrultusunda üretim aşamalarının her safhasında hijyen ve sanitasyon kuralları asla göz ardı edilmiyor.

Firmamızın almış olduğu tüm önlemler ile Gıda Güvenliği ve hijyen koşullarının sağlandığı, bu nedenle tesislerimizde üretilen mamüllere sağlık ve kalite açısından kesinlikle güvenebilirsiniz.

MARKALARIMIZ

Ekol Et
Ekol Et
Ekol Et
Ekol Et